Wsparcie dla polskich Kombatantów na Kresach

Po raz drugi w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie trwa akcja pomocy „Rodacy Bohaterom”, polegająca na przekazaniu paczek żywnościowych Kombatantom na Kresach.

Akcja „Rodacy Bohaterom” została podjęta w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, czyli prowadzona jest już od kilku lat.

Edycja Bożonarodzeniowa 2016 tej akcji prowadzona po raz pierwszy przez ZSR CKP w Grodkowie zakończyła się wielkim sukcesem - zebraliśmy 82 paczki tj, ponad tonę żywności.

Powodzenie tej akcji to zasługa wielu osób, które przyłączyły się do akcji jako darczyńcy i zakupiły produkty, a potem zrobiły paczkę. Istotne było także wsparcie Księży Proboszczów dekanatu grodkowskiego: Arkadiusza Markowskiego z Parafii Św. Michała Archanioła w Grodkowie, Wojciecha Janusa z Parafii Św. Jadwigi w Żelaznej, Jarosławowa Szeląga z Parafii pw. Krzyża Świętego w Kopicach, Janusza Ryła z Parafii w Św. Wawrzyńca w Kolnicy, Czesława Koconia z Parafii Św. Michała Archanioła w Wierzbniku i Janusza Fajfura z Parafii Św. Jerzego w Kobieli, którzy informację o akcji przekazali i przekazują nadal w ogłoszeniach parafialnych, a tym samym o prowadzonej akcji dowiedziało się wielu mieszkańców naszej gminy.

W grudniu 2016 roku paczkę przygotowały osoby indywidualne, rodziny, klasy lub szkoły, instytucje, firmy, stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich i inni. Akcja Rodacy Bohaterom na Kresach integruje naszą społeczność lokalną. Wielu z naszych mieszkańców ma pochodzenie kresowe, ale paczki żywnościowe przygotowały także osoby nie mające takich „korzeni rodowych”.

Nasze grudniowe paczki dotarły do Rodaków na Wileńszczyznę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą ubiegłoroczną akcję. Zapraszamy i zachęcamy do przygotowania tegorocznej paczki, a bieżąca edycja akcji prowadzona będzie od 15 listopada 2017 do 22 grudnia 2017.

W Zespole Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie można odebrać kartony, do których należy zapakować towary, aby przygotować paczkę.

Zapraszamy gorąco Państwa do wsparcia naszej akcji pomocy „Rodacy Bohaterom.

Lista artykułów do wzorcowej paczki, tak aby paczka była pełna (mogą być drobne różnice):
1.CUKIER 1 KG - 3 SZTUKI
2.KONSERWY MIĘSNE LUB RYBNE – 300 g - 1 SZTUKA
3.RYŻ 1KG - 1 SZTUKA
4.KASZA 400 g - 2 SZTUKI
5.HERBATA 100 SZTUK - 1 SZTUKA
6.HERBATA 20-50 SZTUK - 1 SZTUKA
7.HERBATA SYPANA/OWOCOWA - 1 SZTUKA
8.KAKAO 100-200 g - 1 SZTUKA

9.SŁODKI DROBIAZG (batony, cukierki garść) - 2 SZTUKI
10.MAKARON 700-1000 g - 2 SZTUKI
11.MAKARON 250 g - 1 SZTUKA
12.WARZYWA W PUSZCE - 1 SZTUKA
13.OWOCE W PUSZCZE - 1 SZTUKA
14.CZEKOLADA 100 g - 5 SZTUK
15.OLEJ DUZY 1 L - 1 SZTUKA
16.SŁODYCZE – duże i małe opakowania ciastek, cukierków - 3 SZTUKI
17.KAWA SYPNA i KAWA ROZPUSZCZALNA po 250g - 2 SZTUKI
18.KARTKA ŚW - KONIECZNIE Z ŻYCZENIAMI - 2 SZTUKI

Danuta Trzaskawska
Dyrektor ZSR CKP w Grodkowie
Lokalny Koordynator akcji „Rodacy Bohaterom”

Paczki można przynosić do Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie.
Kontakt do koordynatora grodkowskiego: 792 272 112
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RodacyW2017


Zbiórka na Boże Narodzenie w roku 2016 :) Zebraliśmy 82 paczki, to ok tona żywności.

{phocagallery view=category|categoryid=211|limitstart=0|limitcount=0}

Przesłanie akcji
• pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą,
• pamięć o tych, którzy dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych,
• wsparcie weteranów Armii Krajowej - wozimy i bezpośrednio przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski,
• wsparcie organizacyjne środowiska kombatanckiego na Kresach,
• odnawianie razem z kresowym środowiskiem polskich miejsc pamięci,
• pamięć o tych wszystkich Polaków, którzy pozostali poza granicami kraju, po wschodniej stronie granicy, cichych bohaterów walczących o polskość, o przetrwanie tradycji, kultury i pamięci.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na https://www.facebook.com/events/993991947371368/

Podziekowanie OdraNiemen bozenarodz 2016 1

Joomla templates by a4joomla