TECHNIKA I SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

U nas zdobędziesz zawód i zdasz maturę !!!

ZOBACZ WIĘCEJ

IMG 5297

Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie naszej szkoły, w większości klasy 3 Technikum Informatycznego, wraz z wychowawcą, panią Anną Tyc, spędzili 16 października 2019r. we Wrocławiu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili najpierw Panoramę Racławicką, jeden z największych dziewiętnastowiecznych, polskich obrazów, zaprezentowany w taki sposób, by widzowi wydawało się, że jest świadkiem jednego z epizodów (1794) insurekcji kościuszkowskiej, zwycięstwa wojsk polskich i krakowskich kosynierów pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi. Obraz znajduje się w zbudowanej,
w latach osiemdziesiątych XX wieku, futurystycznej rotundzie. Namalowany został w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka, by niczym w powieści Henryka Sienkiewicza służyć ku pokrzepieniu serc i przypominać o walce, o niepodległość.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do kina, by móc porównać sztukę 3D wieku dziewiętnastego i dwudziestego pierwszego. J

 

{phocagallery view=category|categoryid=284|limitstart=0|limitcount=0}

Joomla templates by a4joomla