eszkoła plan lekcji home
Slide background

INFORMATYCZNE

od 1951

ZSP GRODKÓW

TECHNIKUM im.Żołnierzy Niezłomnych

INFORMATYCZNE

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

for better timings

NEW TRANSITIONS

slide, fade, scale, skew and rotate layers even in 3D

INTERFACE REVAMP

working with the plugin is more easy

EKONOMICZNE

SAMOCHODOWE

MECH. ROLNICTWA

REKRUTACJA !!!

LOGISTYK

Slide background

PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI...

video + audio

video

video

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

Slide background

KKZ

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

+zajęcia e-learningowe

KWALIFIKACJE M.1 i M.2

by mouse move

+w 100% za darmo!

Wycieczka do Pragi

7

     Uczniowie 2 TI i innych klas, 24 – 26 kwietnia 2019 r. spędzili na wycieczce w Czechach. Ten atrakcyjny wyjazd zorganizowała wychowawczyni, p. Anna Tyc, wraz z biurem podróży Dantur, a tak wspominają go uczestnicy:

„ Pierwszego dnia wyruszyliśmy autokarem prowadzonym przez miłego pana kierowcę, pana Arka, do Dvur Kralowe w Czechach. Zwiedziliśmy tam największe czeskie ZOO. Mimo złej pogody, przejazd busem umożliwił nam bliski kontakt ze zwierzętami. Na wyciągnięcie ręki widzieliśmy swobodnie biegające zebry, antylopy, strusie i innych egzotycznych mieszkańców zoo. Wieczorem, po zakwaterowaniu i kolacji w hotelu czterogwiazdkowym Tophotel w Pradze, mogliśmy odpocząć
i skorzystać z hotelowych atrakcji: kręgielni, siłowni czy basenu.

Następny dzień, pełen słońca, upłynął nam w zabytkowym centrum Pragi, wpisanym do katalogu światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Mogliśmy zobaczyć, obok kontrowersyjnych, nowoczesnych rzeźb, Ogrody Senatu, Most Karola, jeden z najstarszych i najbardziej romantycznych miejsc w Europie, Zamek na Hradczanach (Prazsky hrad), który był historyczną siedzibą czeskich królów, a dzisiaj prezydenta, Katedrę św. Wita, podobną do Katedry Notre Dame w Paryżu, z przepięknymi witrażami stworzonymi m. in. przez jednego z czołowych twórców stylu art noveau, Alfonsa Mucha’ę, a także Złotą Uliczkę, gdzie niegdyś mieszkali alchemicy, poszukiwacze kamienia filozoficznego i piwiarnię, w której ponoć przed laty Józef Szwejk osuszał kolejne kufelki piwa. Po południu, dając odpocząć zmęczonym nogom, odbyliśmy rejs statkiem po Wełtawie, podziwiając panoramę stolicy Czech. Pod ciągłą opieką przewodnika, pana Jarka, mogliśmy zobaczyć także Pragę nocą i wczuć się w niezrównaną atmosferę rzęsiście oświetlonego miasta, pełnego turystów ze wszystkich stron świata. Szczególne wrażenie sprawia widok Pragi nocą z Mostu Karola, gdy skąpany światłem latarni odbija się w rzece Wełtawie, z oświetlonymi zabytkami, a dodatkowym atutem tego miejsca jest przyciągająca wzrok konstrukcja przypominająca wieżę Eiffla - Petřínská rozhledna.

Kolejny dzień wycieczki spędziliśmy w Skalnym Mieście w Adrspach. Szliśmy między formami skalnymi utworzonymi przez tysiąclecia erozji w piaskowcu, przypominającymi, np. sylwetki słoni, ludzi, delfinów, żółwi. Późnym popołudniem, zmęczeni i pełni wrażeń, wróciliśmy do Grodkowa.”

 

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

 
wilczybieg2

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

logo pl

logo na strone

rcre

moodle-logo

image001

moll