eszkoła plan lekcji home
Slide background

INFORMATYCZNE

od 1951

ZS CKP GRODKÓW

TECHNIKUM im.Żołnierzy Niezłomnych

INFORMATYCZNE

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

for better timings

NEW TRANSITIONS

slide, fade, scale, skew and rotate layers even in 3D

INTERFACE REVAMP

working with the plugin is more easy

EKONOMICZNE

SAMOCHODOWE

MECH. ROLNICTWA

Slide background

PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI...

video + audio

video

video

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

Slide background

KKZ

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

+zajęcia e-learningowe

KWALIFIKACJE M.1 i M.2

by mouse move

+w 100% za darmo!

swieto flagi25 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżających się świąt państwowych:Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy I b Szkoły Branżowej i klasy II TPS/TMR.

Zebrani mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze informacje dotyczące flagi RP – najwyższego, obok godła, symbolu narodowego; symbolu wolnego i niepodległego państwa, widocznego i wymownego znaku naszych najcenniejszych wartości. Symbolikę barw znajdujących się na naszej narodowej fladze przypomniał zaprezentowany podczas apelu wiersz Cz. Janczarskiego Barwy ojczyste.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to święto wolności i radości. Już nasi przodkowie rozumieli, co znaczy wolność, naród i ojczyzna, dlatego podczas apelu zaproponowano zastanowienie się, czym dla nas są te pojęcia. Przedstawiono również najważniejsze informacje dotyczące okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz zawartych w niej zapisów. Całość dopełniły krótkie filmy, ukazujące zarówno proces powstawania Konstytucji, jak i sposób świętowania jej uchwalenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego zwolenników. Podniosłego charakteru całej uroczystości dodały piosenki w wykonaniu Marka Grechuty: Wolność i Moja ojczyzna.

Dopełnieniem refleksji na temat symboliki naszej narodowej flagi oraz znaczenia pierwszej w Europie Konstytucji był wiersz Wisławy Szymborskiej Gawęda o miłości ziemi ojczystej.

Odwiedza nas 222 gości oraz 0 użytkowników.

wilczybieg2

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

logo pl

DreamSpark

rcre

moodle-logo

image001

moll