eszkoła plan lekcji home
Slide background

INFORMATYCZNE

od 1951

ZS CKP GRODKÓW

TECHNIKUM im.Żołnierzy Niezłomnych

INFORMATYCZNE

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

for better timings

NEW TRANSITIONS

slide, fade, scale, skew and rotate layers even in 3D

INTERFACE REVAMP

working with the plugin is more easy

EKONOMICZNE

SAMOCHODOWE

MECH. ROLNICTWA

Slide background

PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI...

video + audio

video

video

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

Slide background

KKZ

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

+zajęcia e-learningowe

KWALIFIKACJE M.1 i M.2

by mouse move

+w 100% za darmo!

konkurs pszczelarski

W dniach 22-23 marca 2018 roku, uczniowie klasy I TPRGul Bartosz i Kosior Konrad reprezentowali naszą szkołę w II Ogólnopolskim konkursie „Bliżej pszczół”, który odbył się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Uczestnicy konkursu napisali test wiedzy o pszczole i pszczelarstwie oraz znajomości roślin miododajnych. W drugim etapie odbyła się cześć praktyczna, która polegała na rozpoznaniu roślin miododajnych, rozpoznaniu sprzętu pszczelarskiego, nazwanie wybranego elementu budowy pszczoły oraz rozpoznaniu rodzajów miodu.

W konkursie brało udział 32 uczniów, w tym 4 uczniów z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli. Z tego powodu rywalizacja o czołowe miejsca była trudna i wymagała dużej wiedzy teoretycznej- książkowej.

Mimo nie osiągnięcia znaczących sukcesów Bartek i Konrad przywieźli miłe wspomnienia z konkursu oraz wskazówki do przygotowania się do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Dziękuję Bartkowi i Konradowi za przygotowanie się i udział w konkursie. Mam nadzieję, że praca
z pszczołami w nowym sezonie pomoże osiągnąć lepsze wyniki za rok.

Opiekun: Andrzej Chwałek

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.

wilczybieg2

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

logo pl

DreamSpark

rcre

moodle-logo

image001

moll