eszkoła plan lekcji home
Slide background

INFORMATYCZNE

od 1951

ZS CKP GRODKÓW

TECHNIKUM im.Żołnierzy Niezłomnych

INFORMATYCZNE

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

for better timings

NEW TRANSITIONS

slide, fade, scale, skew and rotate layers even in 3D

INTERFACE REVAMP

working with the plugin is more easy

EKONOMICZNE

SAMOCHODOWE

MECH. ROLNICTWA

Slide background

PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI...

video + audio

video

video

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

Slide background

KKZ

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

+zajęcia e-learningowe

KWALIFIKACJE M.1 i M.2

by mouse move

+w 100% za darmo!

dni otwarteWtorek 25 kwietnia 2017 roku był ważnym dniem dla uczniów trzecich klas gimnazjum, ponieważ swoje drzwi otworzyła ZSR CKP w Grodkowie. Jest to już tradycją szkoły, aby pokazać gimnazjalistom jak może wyglądać dalsza ich edukacja. Przygotowania do tego dnia trwały już od kilku dni, tak aby „wszystko było na swoim miejscu”, aby nie zabrakło informacji, a Nasza Szkoła spodobała się gimnazjalistom.

W szkole dużo się działo!

Uczniowie wraz z nauczycielami w sali gimnastycznej przygotowali tematyczne stoiska, na których prezentowane były poszczególne kierunki: szkoły branżowej I stopnia oraz techników: agrobiznesu, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, handlowego, ekonomicznego, informatycznego oraz dwóch nowych kierunków kształcenia - technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej. Poza tym zaproszeni jako goście przedstawiciele Oddziału w Grodkowie PKO BP SA oraz Pałacu i Hotelu Sulisław chętnie odpowiadali o potencjalnej pracy w sektorze bankowym, hotelowym oraz ewentualnych praktykach zawodowych w tych instytucjach.

Podczas Dni Otwartych przekazano bardzo wiele interesujących informacji w celu zaprezentowania następujących kierunków kształcenia:

TECHNIKUM INFORMATYCZNE;

TECHNIKUM AGROBIZNESU;

TECHNIKUM EKONOMICZNE;

TECHNIKUM MECHNIZACJI ROLNICTWA i AGROTRONIKI ;

TECHNIKUM POJAZDÓW;

dwa nowe kierunki:

TECHNIKUM HOTELOWE ;

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ;

oraz SZKOŁA BRANŻOWA I stopnia kształcąca w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych

Po dawce wyczerpujących informacji nadszedł czas na zwiedzanie szkoły -
nasi uczniowie byli niezawodni i chętnie oprowadzali gości po klasach, w pracowniach informatycznych i czytelni odbywały się turnieje gier Fifa 17 i League Legends oraz quizy na temat naszej szkoły.

I jeszcze szereg atrakcji dla gości naszej szkoły!

Dla wszystkich osób, które odwiedziły dziś naszą szkołę przygotowano jeszcze szereg różnych atrakcji. Każdy mógł odbyć krótką przejażdżkę samochodem L, zaopatrzonym w talerz Stewarta. To produkt pozwalający na przeprowadzenie ćwiczenia opracowanego przez 3-krotnego Mistrza Świata F1 - Sir Jackie Stewarta.

Polega ono na przejechaniu specjalnie wytyczonej trasy samochodem wyposażonym w nieruchomy talerz i umieszczoną w nim piłeczkę tak, aby nie wypadła z talerza. Ćwiczenie to wymusza na kierowcy płynną, delikatną jazdę, za pomocą odpowiedniego operowania pedałem hamulca i gazu. Pozwoliło ono kierowcom, naszym uczniom, wyszkolonym bezpłatnie w ramach programu nauczania TPS, pochwalić się świetną techniką i płynnością jazdy. Na placu manewrowym absolwenci zaprezentowali przed gimnazjalistami jazdę samochodami tuningowanymi.

Tuning pozwolił im dostroić i ulepszyć podzespoły, dzięki którym mogą osiągać większą prędkość, przyspieszenie, elastyczność silnika i uatrakcyjnić pojazd.

Na parkingu przy szkole zorganizowano pokaz szkolnych ciągników New Holland, Ursus C-360, C-330, sprzętu rolniczego wykorzystywanego na zajęciach praktycznych, np. kosiarki rotacyjne, siewniki, rozsiewacze nawozów, a także można było obejrzeć samochody przygotowane do diagnostyki komputerowej, pozyskane z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu (Kia, Opel Astra), na których uczniowie uczą się zawodu. Prawdziwym hitem okazał się BUGGY, samochód konstruowany przez uczniów, na bazie podzespołów z fiata 126p oraz części elementów z quadu i VW Golf I. Planowany Buggy, to pojazd unikatowy ze względu na budowę oraz przeznaczenie. Będzie służył uczniom w ramach praktyki, jako samochód do diagnostyki i regulacji oraz do reprezentowania szkoły w imprezach promujących szkołę.

Bardzo ciekawy i nowoczesny sprzęt rolniczy XXI w., wart setki tysięcy, przywiozła firma Agro-Efekt z Sycowa, np. ciągniki John Deere , ciągniki serii 6M. Największym zainteresowaniem cieszył się „mały” pojazd Gator firmy John Deere, na którym był zamontowany system AMS (do planowania pola, sczytywania powierzchni). Pojazdem tym, przeznaczonym do jazdy po nieutwardzonych drogach pełnych błota czy niewiarygodnie stromych zboczach każdy zainteresowany mógł odbyć (jako pasażer) jazdę próbną. Podobnej klasy sprzętem pochwalili się także absolwenci naszej szkoły, którzy z powodzeniem prowadzą wielohektarowe gospodarstwa rolne.

Oczywiście w naszej szkole także na co dzień wiele się dzieje http://www.zsrgrd.pl oprócz nauki uczniowie chętnie angażują się w liczne akcje charytatywne (Szlachetna Paczka, paczka dla Rodaków Kombatantów na Kresach, zbiórki nakrętek, góra grosza, pomoc dla zwierząt ze schroniska), bierzemy udział w zawodach sportowych, organizujemy konferencje, wyjeżdżamy na praktyki zagraniczne i na wycieczki, uczymy się na kursach np. barmański, kelnerski, na wózki widłowe, glazurnika i to wszystko za darmo.

Dziękujemy zaproszonym gościom: gimnazjalistom oraz ich rodzicom i nauczycielom za odwiedzenie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.

 

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

wilczybieg2

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

logo pl

DreamSpark

rcre

moodle-logo

image001