eszkoła plan lekcji home
Slide background

INFORMATYCZNE

od 1951

ZSR CKP GRODKÓW

TECHNIKUM

INFORMATYCZNE

ZASADNICZA SZKOŁA ZAW.

for better timings

NEW TRANSITIONS

slide, fade, scale, skew and rotate layers even in 3D

INTERFACE REVAMP

working with the plugin is more easy

EKONOMICZNE

SAMOCHODOWE

MECH. ROLNICTWA

Slide background

PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI...

video + audio

video

video

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

Slide background

KKZ

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

+zajęcia e-learningowe

KWALIFIKACJE M.1 i M.2

by mouse move

+w 100% za darmo!

design thinkingUczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Design thinking” przygotowali pokaz gaszenia pożaru mogącego wystąpić w sytuacjach życia codziennego realizując akcję „Nie żyję dla ognia”.

Uczestnicy, a raczej uczestniczki projektu, jako że są uczennicami technikum ekonomicznego, postanowiły zaaranżować scenkę pożaru w biurze. W pierwszej części, udział wzięły dziewczyny: Kasia Iwanicka, Karolina Wolny, Ada Skupień, Daria Setla, Monika Gazdowicz oraz Aneta Gawińska. W pewnym momencie zaczął palić się kosz na śmieci, a dziewczyny znały drogę ewakuacji z pomieszczenia biurowego oraz miały do dyspozycji gaśnicę pianową.

W drugiej części scenkę przeprowadzono w podobny sposób, z tym że bohaterami tego zadania byli nasi koledzy ze szkoły, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, w składzie: Łukasz Pietrzyk, Patryk Motyka, Bartek Bryła i Krzysiek Wrzodek. Ochotnicy mieli do dyspozycji tym razem gaśnicę proszkową, powszechnie stosowaną w obiektach publicznych jak szkoły, przedszkola, sklepy.

Filmiki miały ukazać zachowanie się osób, ich reakcje na zjawisko pożaru oraz zachowanie się przy użyciu różnego rodzaju gaśnic w zamkniętym pomieszczeniu.

Po tych filmikach nadszedł czas na nagrania i zdjęcia, w których uczestniczył Pan Badowski z firmy FIRESHOP. Pokazywał, jak bardzo szybko może zapalić się kanapa i jakiej gaśnicy w takiej sytuacji użyć.

Kolejną częścią eksperymentu był pokaz gaszenia patelni z tłuszczem domowym, a także pokaz gaszenia opony samochodowej oraz omówienie sposobu korzystania z gaśnic i środków gaśniczych.

Akcja nasza nie powidła by się gdyby nie zaangażowaniu wielu osób: Pana Pawła Badowskiego z firmy FIRESHOP z Grodkowa oraz jego pracowników, Pana Wiesława Dubaniowskiego (kamerzysty), zespołów roboczych „design thinking”, a także naszych kolegów i koleżanek zaangażowanych w realizację projektu. Podziękowania należą się również strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grodkowie, którzy przez cały czas dbali o nasze bezpieczeństwo.

Z tego eksperymentu nasuwa się wiele wniosków jest nim za równo to, że każdy powinien mieć gaśnicę w domu, a drugi to jest to, że trzeba uważać i szybko reagować, bo czasami sekundy decydują o tym czy przeżyjemy w pożarze.

17
Numer na poniedziałek
: 17
:-)

Odwiedza nas 11 gości

DreamSpark